طراحی و تولید انواع پروفیل های آلومینیومی

اصول طراحی پروفیل آلومینیومی

در واحد طراحی پروفیل آلومینیوم عملیات طراحی به روش مهندسی همزمان صورت می گیرد. در زمان طراحی پروفیل تیمی متشکل از مشتری ,واحد اجرا , واحد فروش , واحد طراحی حضور دارند

پروفیل مصرفی آلومینیوم:

باید از شرکتهای معتبر باشد و از آلیاژ های استاندارد استفاده شود. آلیاژ استاندارد تولید پروفیل برای صنعت در و پنجره دو جداره با کد 6063 شناسایی میشود.

انواع قالبهای تولید پروفیل:

ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم یکی از شاخه های اساسی در صنعت تولید پروفیل آلومینیوم میباشد. طراحی قالب اکسترود آلومینیوم ، یک رشته مهندسی تخصصی به شمار می آید

رنگ پودری:

یکی از روشهای رنگ آمیزی پروفیل, استفاده از ترکیبات پلیمری به صورت پاشش پودرهای پلی استر (PE) و اپوکسی – پلی استر ( MX ) و غیره به روش الکترواستاتیک بر روی سطح و فرآوری پودر به وسیله کوره های حرارتی در دمای ۲۰۰-۱۸۰ درجه سانتیگراد می باشد . در این روش (الکترو استاتیک) به سطح آلومینیوم بار منفی ( کاتد ) و به پودر رنگ بار مثبت ( آند ) القا می شود.

آنادایز:

آنادایز آلومینیوم یک روش پوشش دهی الکترو شیمیایی است که در آن فلز زیر لایه با استفاده از اعمال اختلاف پتانسیل در یک محلول الکترولیت، توسط اکسید خودش پوشش داده می‌شود. در واقع در فرایند آنادایز، الکترود آند، قطب مثبت قطعه مورد نظر برای پوشش دهی و الکترود کاتد، قطب منفی یک فلز کمکی برای برقراری ارتباط الکتریکی است.

 لیبل:

لیبل پروفیل میتواند تا از برخورد اشعه های مختلف مضر برای پروفیل جلوگیری کند و اجازه آسیب رساندن به آنها را ندهد و یا آسیب های اشعه های مضر را تا حد زیادی بکاهد. بسته بندی: مهمترین پارامتر در ساخت محصولات، بسته بندی می باشد. زیرا در و پروفیل های که دارای بسته بندی مناسبی نباشند دچار آسیب دیدگی خواهند شد.

دستگاه دوخت ترمال بریک:

یکی از عوامل موثر در کیفیت پروفیل ترمال بریک دستگاه دوخت مناسب است.  این دستگاه در قسمت دوخت ترمال بریک، محصول را با بالاترین کیفیت دوخت کرده و از شل شدن و لغزش پلی آمید بر سطح پروفیل دوخت شده جلوگیری می کند.

ارسال محصولات:

جهت ارسال محصولات باید از خودروهای مناسب  استفاده گردد، عموما هزینه این خودروها گرانتر از خودروهای معمولی است ولی حمل توسط این ماشین ها راحت تر انجام میگردد.