طراحی پروفیل آلومینیومی ، کاری بسیار سخت و زمانبر می باشد،


ابتدا باید کلیه تصورات طراح در خصوص طرح پنجره با خطوط کلی و در قالب یک طرح مفهومی طراحی گردد، سپس این طرح چندین بار در نرم افزارهای طراحی دو بعدی و سه بعدی طراحی و شبیه سازی گردد.


پارامترهایی که باید در طراحی در نظر گرفته شود:


1-نوع یراق آلات مصرفی
2-نوع استانداردهای رایج در کشور مصرف کننده
3-تحلیل های دینامیکی و استاتیکی بر روی پروفیل
4-ماشین آلات تولیدی در کارگاه های ساخت در و پنجره
5-میزان دانش و آموزش اپراتورها در کارگاه های ساخت در و پنجره
6-سهولت دسترسی به قالب و ابزارهای تولید (از یک پرس دستی ساده گرفته تا یک فیکسر و…)
7-قالبسازی اولیه و سعی و خطا تا رسیدن به قالب بهینه
8- و ….


مشکلات و موانعی پیش می آید که باور آن مشکل است. از محل قرار گیری تیغه پانچ گرفته تا ضخامت آلومینیوم در هندسه های مختلف که موجب کاهش کیفیت در آنادایز میشود.


بطور کلی آنقدر بحث های پیچیده و مهم وجود دارد که در لحظه شروع حتی نمیتوان تصور آنها را هم کرد.


تمامی این موارد مشکلاتی را به همراه دارد که کشور عزیزمان با داشتن تعداد زیادی کارخانه تولید کننده پروفیل ، در امر طراحی ضعیف بوده و اکثر شرکت های تولیدی تمایل به کپی برداری از مقاطع عمومی و پر مصرف در بازار دارند. و امکان اینکه هزینه نمایند ، ریسک نمایند، و برای امر مهم تحقیق و توسعه سرمایه گذاری نمایند را ندارند.

از همه این موارد به کنار، بزرگان این صنعت بجای اینکه در راستای تحقیق و توسعه، نو آوری و خلاقیت به جوانان و شرکت های جدید در این صنعت بها بدهند و اجازه رشد و شکوفایی بدهند به مقابله پرداخته و رویه های قدیمی را پیش می گیرند.

ما در مجموعه آلفورال نیز نزدیک به چهار سال است که سعی میکنیم مقاطع و پروفیل های جدید را به بازار معرفی کنیم و خوشبختانه تا کنون موفق به عرضه پروفیل جدید با ویژگی های خاص به اکثر استان های کشور شده ایم.

اگر هر مجموعه تولیدی قدم در این راه ها بگذارد همانند کشورهای اروپایی ما میتوانیم شرکت های قدرتمند و هدفمند در بازار داشته باشیم که هر کدام سهم خود را از بازار داشته باشند و سودآوری خود را داشته باشند نه اینکه الان رقابت ها در بازار به نحوی شده است که فقط دعوا سر قیمت ریال به ریال چند مقطع عمومی است و خریداران هم فقط با این ابزار سعی در کاهش قیمت و فشار به تولید کنندگان هستند.

در کل در صنعت آلومینیوم شرکت های تولیدی تمایل دارند از طرح های همکاران کپی نمایند.

تحقیق و توسعه، نوآوری، خلاقیت و توجه به صدای مشتریان مسیر پیش روی آلفورال را تعیین میکند. امروزه سمت و سوی بازار به نحوی است که متقاضیان سازه های ساختمانی به دنبال سازه هایی مقاوم تر، سبک تر، کیفیت بیشتر و در عین حال قیمت مناسب تر هستند از اینرو تیم تحقیق و توسعه آلفورال گام در طراحی پروفیل های ساختمانی با این رویکرد نهاده است و تاکنون با یاری خداوند توانسته است در سراسر ایران محصولات خود را ارائه نماید.

در آخر اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آلفورال داشتید حتما از سایت و تلگرام و اینستاگرام ما دیدن نمایید.
با آرزوی سالی خوش و پر برکت

آلفورال (حامیان صنعت آلومینیوم)
021-91010470
021-44683213
09124506422