کدام پنجره برای ساخت ویلای شمال مناسب‌تر است؟

کدام پنجره برای ساخت ویلای شمال مناسب‌تر است؟

کشور ما به چهار فصل بودن و تنوع آب و هوایی بالایی معروف است و همین امر سبب می‌شود تا در تولید و انتخاب بسیاری از انواع تجهیزات و مصالح ساختمانی و یا لوازم جانبی مصرفی در ساختمان نکات مختلفی مهم و قابل توجه باشد.

یکی از مواردی که باید به آن به خوبی توجه شود؛ در و پنجره‌ها هستند. در و پنجره‌های هر ساختمانی یکی از بخش‌هایی است که بیش از هر چیزی در مجاورت رطوبت هوا و مواردی از این دست هستند و باید ساختار و ماهیتی داشته باشند تا در مقابل تغییرات آب و هوایی، رطوبت، باران و … مقاوم و پایدار باشد.

انواع پنجره‌های قابل استفاده در ویلای شمال

خوب می‌دانیم ویلا در درختان سبز و آب نمایی شیک خلاصه نمی‌شود، ویلا که ساختمانی با متراژ بزرگ قلمداد می‌گردد نیازمند توجهی درخور و برنامه ریزی‌های اساسی است. اقلیم خاص شمال کشور استفاده از مصالحی بادوام جهت ساخت ویلای شمال را ضروری ساخته است. آن‌جا که رطوبت حاکم است بی‌تردید نیاز است ویلا را با کمک گرفتن از موادی مستحکم بالا ببریم و پنجره‌هایی بادوام بکار بگیریم.

انواع پنجره‌های قابل استفاده در ویلای شمال، هدف این مقاله است. آن چه امروز در خصوصش صحبت خواهیم کرد پنجره‌هایی هستند که می‌توان با اطمینان از آن‌ها در راستای احداث ویلای شمال استفاده کرد.

رطوبت چگونه باعث خرابی در و پنجره می‌شود؟

یکی از عواملی که باعث خرابی و کاهش کیفیت و کارایی بعضی از در و پنجره‌ها می‌شود؛ رطوبت هواست. رطوبت می‌تواند باعث تغییر رنگ، خوردگی، تغییر شکل و .. شود. حتی زنگ زدگی بعضی از انواع در و پنجره‌ها هنگام باز و بسته شدن؛ آن باعث ایجاد مشکل می‌شود. یک در و پنجره از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است و هر کدام از این بخش‌ها باید از سطح مناسبی از کیفیت برخوردار باشند. در صورتی که هر کدام از قطعات از کیفیت مناسبی بهره‌مند نباشند کارایی تمام ساختار در و پنجره زیر سوال می‌رود و دچار مشکل خواهد شد.

حال اینکه در و پنجره مورد نظر شما در چه منطقه‌ای، با چه نوع آب و هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ مسئله‌ای است که انتخاب محصول را به طور کلی تحت تاثیر قرار می‌دهد. برای مثال در و پنجره‌ای که برای مناطق گرم و کویری، مناطقی که تابش نور خورشید مستقیم و یا شدید است و مواردی از این دست استفاده می‌شود؛ باید از سطح مطلوبی از مقاومت برخوردار باشد. از طرفی دیگر در و پنجره‌های استفاده شده در مناطق مرطوب نیز باید دارای استانداردهای خاصی باشند تا بتوانند به خوبی از پس مقاومت در برابر رطوبت هوا برآیند.

چه در و پنجره‌ای برای مناطق مرطوب مناسب است؟

یکی از مناطق مرطوب ایران شمال کشور است که به دلیل بارش باران و نوع آب و هوا و جغرافیای این ناحیه رطوبت در بیشتر روزها بخش جدا نشدنی زندگی است. بنابراین باید در انتخاب تجهیزات مختلف بسیار دقت کرد. در و پنجره‌ای باید برای چنین آب و هوایی انتخاب شود که به خوبی در برابر تغییرات آب وهوایی و این شرایط خاص پایدار باشد و همین پایداری سبب افزایش کارایی و طول عمر محصول شود.

رطوبت موجود در هوا، در صورتی که در و پنجره شما از کیفیت کافی برخوردار نباشد می‌تواند باعث پوسته پوسته شدن رنگ در و پنجره، خوردگی و زنگ زدگی و مواردی از این دست گردد.

اما در این میان محصولاتی تولید و به بازار عرضه شده‌اند که به خوبی در مقابل شرایط محیطی از خود پایداری نشان می‌دهند. که یکی از این محصولات پنجره های الومینیومی نرمال  و ترمال بریک با پروفیل  آلفورال است. جالب است بدانید پروفیل در و پنجره الفورال یکی از محصولات بسیار قوی بازار است. این محصول به سبب ساخت و ساختار ویژه‌ای که دارد؛ در مقابل رطوبت و باد و باران عکس‌العمل بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد.

برخی از پنجره‌های موجود از جنس آلومینیوم هستند، همان‌طور که می‌دانید آلومینیوم رسانای گرماست از این رو به عنوان یک عایق نمی‌تواند ایفای نقش کند. برای این که چنین مشکلی را از میان بردارند در ساخت پنجره‌های آلومینیومی از ترمال بریک Thermal Break استفاده کرده‌اند با این هدف که پنجره‌های مذکور، حرارت را منتقل نکند.

پنجره‌های دوجداره ، در برابر حرارت عایقند و برای استفاده در ویلاهای شمال کاملا ایده‌آل هستند.

علاوه بر این، الومینیوم  دوستدار محیط زیست است که همین امر نگاه‌های زیادی را بدان معطوف نموده است.

ویژگی های در و پنجره مناسب برای مناطق مرطوب

در ادامه ویژگی های در و پنجره مناسب برای منطق ساحلی و مرطوب را بررسی خواهیم کرد.

قابلیت بازیافت

این روزها موادی که قابلیت بازیافت داشته باشند را دوستار محیط زیست می گویند. مواد ساخته شده با الومینیوم را می توان به راحتی بازیافت کرد و دوباره از آن استفاده نمود.

مقاومت در برابر آب و هوا

با توجه به ویژگی مقاومت در برابر آب و هوا، تقاضای زیادی برای پنجره های الومینیوم  در مناطقی با آب و هوایی ساحلی وجود دارد. پنجره های الومینیوم می توانند در برابر بادها، باران های موسمی و طوفان ها مقاومت کنند.

از این رو پنجره های الومینوم  در شهر های ساحلی به طور معمول برای هر ساختمان استفاده می شوند.

ضدآب

زندگی در یک منطقه ساحلی با سواحل و بارش های غیر منتظره ای همراه است که می تواند برای هر کسی سخت باشد که خانه خود را ضد آب نگه دارد.

این جایی است که پنجره دو جداره الومینیوم  به عنوان یک گزینه مناسب از راه می رسند. آن ها دارای قابلیت ضد نشتی هستند و با پنجره های دوجداره مهر و موم شده عرضه می شوند که خانه های شما را خشک و تمیز نگه می دارند.

در برابر باد و باران مقاوم باشد

در شهرهای ساحلی و مرطوب با توجه به آب و هوای آن‌ها می‌توان گفت باد و باران‌های شدیدتری اتفاق می‌افتد و افراد لازم است پنجره‌ای انتخاب کنند تا بتواند در این موارد از خود مقاومت مناسبی نشان دهد.

معمولا در این مناطق از پنجره‌های الومینیومی  استفاده می‌شود و خیلی کم پیش می‌آید افراد سراغ موارد دیگری بروند.

در برابر شور بودن آب و هوا مقاوم باشد

به مناطقی که رطوبت بالا و آب و هوای شوری دارند، به اصطلاح می‌گویند رطوبت این شهرها شور است و این به دلیل آب شوری که در سواحل آن‌ها موجود است اتفاق می‌افتد.

تقاضا برای پنجره‌های الومینیوم  در این مناطق بسیار بالاست و با وجود شور بودن آب و هوا در این مناطق پنجره‌های الومینیومی می‌توانند ظاهر براق خود را حفظ کنند.

پنجره الومینیوم راه حلی برای اقلیم متنوع

از آنجا که درجه حرارت هوا، ارتفاعات و سطح رطوبت در سراسر جهان متفاوت است، الزامات مورد نیاز برای پنجره‌ها در ارتفاع متفاوت از سطح دریا متفاوت خواهد بود. این که آیا شما در یک منطقه بسیار گرم یا سرد قرار دارید به تصمیم شما در انتخاب پنجره تاثیر دارد.

بر این اساس پنجره‌های الومینیومی برای به حداکثر رساندن یا به حداقل رساندن افزایش گرما، گزینه‌ی مناسبی هستند و در واقع می‌توان گفت پنجره الومینیوم به خاطر ماده‌ی اولیه استفاده شده در آن مناسب ‌ترین پنجره برای هر نوع اقلیم هوایی بخصوص مناطق ساحلی و با رطوبت بالا محسوب می‌شود.

از جمله ویژگی ‌های مهمی که پنجره ‌های الومینیوم دارند همان ضد آب و رطوبت بودن آنهاست. بنابراین می‌توان گفت پنجره الومینیومی در مقابل خوردگی و پوسیدگی بسیار مقاوم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با نمایندگی های الفورال  تماس حاصل فرماید

021-44683213

09034755567

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *