پنجره های مناسب برای اتاق خواب

پنجره های مناسب برای اتاق خواب

همانطور که میدانید اتاق خواب محل آسایش و آرامش بوده و اگر بخواهیم یک تحقیق کلی از اطرافیانمان داشته باشیم که در کدام نقطه از منزلتان ارامش دارید بدون شک اتاق خواب را نام میبرند. پس برای همچین مکانی که حائز اهمیت است باید در مورد تمام موارد آن توجه کنیم به عنوان مثال : میزان صدا ، رنگ دیوار ، نوع تخت خواب ؛ فضای نور گیر و نوع پنجره …. به نظر ما که پنجره از تمامی موارد مهمتر است در ادامه دلیلش را حتما خدمتتان عرض میکنیم.

از انجایی که پنجره  یکی از اجزای اصلی و مهم  خانه محسوب میشود باید در انتخاب آن هم دقت عمل به کار برد مثلا اینکه نوع پروفیل پنجره از چه نوع باشد ؛ ترمال بریک باشد یا نرمال، نوع شیشه ها .

نوع پنجره ای که انتخاب میکنید خیلی مهم است به دلیل اتلاف انرژی در سرما و گرما، میزان شنیدن صدا از بیرون که باعث صلب آسایش و آرامش میشود مخصوصا در زمان استراحت ، فضای نوگیر خانه که به شدت مهم است و ….

پنجره های اتاق خواب

همیشه رویایی ترین چیزی که در خصوص پنجره اتاق خواب به ذهنمان می رسد این است که زمانی که از خواب بیدار می شویم پنجره اتاق را باز کنیم و روشنایی روز و گرمای خورشید اولین چیزی باشد که با کوتاه ترین قدم ها به آن برسیم.

بسته به اندازه اتاق خواب که بزرگ یا کوچک است می توان در انتخاب نوع مدل آن برنامه ریزی نمود در کشورهای اروپایی و آمریکایی از مدل کلنگی دوبل استفاده می کنند که در ایران خیلی کارایی ندارد اما از انواع مدل های لولایی و کشویی می توان برای این اتاق ها استفاده نمود.

بهینه سازی انرژی را فراموش نکنید

یکی از موارد تاثیرگذار در انتخاب پنجره این است که چه قدر انرژی از پنجره ها وارد یا خارج می شود. علاوه بر شیشه های دوجداره برخی تولیدکنندگان، پنجره هایی تولید می کنند که از ورود اشعه های ماورا بنفش جلوگیری می کنند. تابش این اشعه ها معمولا رنگ و روفتگی مبلمان را به دنبال دارد و جلوگیری از آن اتفاق مثبتی است. همچنین جنس چهارچوب پنجره در بهینه سازی مصرف انرژی موثر است. چهارچوب پنجره ها عموما الومینیومی هستند و بهتر است که عایث صوتی و حرارتی باشند. همچنین بهتر است از پنجره های دو جداره یا ترمال بریک استفاده شود که درجلوگیری از اتلاف انرژی مسبب ثمر واقع شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با نمایندگی های الفورال  تماس حاصل فرماید.

021-44683213

09034755567

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *