پروفیل آلومینیوم استاندارد

آنچه در مورد پروفیل آلومینیوم دانستنش حائز اهمیت است آلیاژ آلومینیوم مصرفی آن است که به کاربرد این پروفیل ها بستگی دارد.

منظور از کاربرد، مجموعه ویژگیهایی است که هر صنعتی به آن دلیل فلز آلومینیوم را برمیگزیند. خم پذیری، استحکام و سختی، خوش تراش بودن، مقاومت خوردگی، انعطاف پذیری، کیفیت سطح، آنودایزینگ و … ویژگی هایی هستند که هر یک از خانواده ها و رده های آلومینیوم برخی آنها را دارا می باشند و مورد استفاده قرار میگیرند.

متعارف ترین آلیاژ آلومینیوم مورد استفاده در اغلب صنایع آلیاژ6063 می باشد. این آلیاژ به دلیل سختی کافی (13-14 وبستر) پس از عملیات حرارتی (ایجینگ) و همچنین برخورداری از کیفیت سطح مناسب پس از تولید، انتخاب بیشترصنایع میباشد. آنچه درجدول روبرو می بینید جزئیات عناصر تشکیل دهنده آلیاژ 6063 میباشد: 

بجز آلیاژ آلومینیوم 6063، یکی دیگر از آلیاژ های پرکاربرد در صنایع مختلف، آلیاژ 6061 میباشد که در مقایسه با آلیاژ 6063 ، منگنر و آهن بیشتری را در عناصرش دارا میباشد و این در سخت تر شدن و خوش تراش شدن آن تاثیر بسزایی دارد. اگرچه نوع عملیات حرارتی انجام شده روی پروفیل (T3,T4,T5,T6) در میزان این سختی بسیار موثر است. وجود عنصر آهن بیشتر در این آلیاژ، باعث بدشدن کیفیت سطح میشود و سطح کار را پر از خط و خش میکند.

1 فکری در “پروفیل آلومینیوم استاندارد

  1. بازتاب: شیشه دکوراتیو یا جورجین بار | آلفورال پنجره آلومینیومی برای همه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *