نمای اسکای لایت

نمای اسکای لایت

اگر شما هم خواهان بهره‌مندی از زیبایی خارق‌العاده سقف اسکای لایت هستید با ما همراه باشید تا انواع اسکای لایت مانند سقف شیشه‌ای متحرک و همینطور هزینه‌های اجرای آن را بررسی کنیم.

اسکای لایت را در هر مکانی که نیاز به نور طبیعی خورشید داشته باشید می توانید نصب کنید. در منازل مسکونی اگر می خواهید فضایی گرم و دلنشین را تجربه کنید و در محیطی آرامش بخش آسمان صاف، برفی و یا بارانی نزار کنید داشتن سقف شیشه ای ایده ای بی نظیر محسوب می شود تیم حرفه ای نمایندگی های آلفورال  سقف شیشه ای به طور کامل با در اختیار داشتن حاذق ترین مشاوران و مجریان می تواند برای طراحی، نصب و اجرای از صفر تا صد کار در کنار شما باشد. به طور کلی سقف های شیشه ای در محیط های مختلفی کاربرد دارد.

معمولا استفاده از اسکای لایت در پروژه‌های خاص و لوکس توسط کارفرمایان و سازندگان بنام انجام می‌شود و تاثیر بسیار زیادی در ارزشمندی فضا و نمای آن دارد؛ استفاده از اسکای لایت در انواع مختلف ساختمان‌ها با کاربری‌های متنوع متداول است.

برای مثال موزه ای را تصور کنید که در فضای گالری آن اسکای لایت تعبیه شده و نور طبیعی مستقیما وارد فضا می‌شود. یا ویلای شخصی تان را تصور کنید، زمانی که در نشیمن آن وقت می‌گذرانید و به آسمان آبی نگاه می‌کنید؛ در روز‌های بارانی دیدن بارش باران و ریزش قطره‌های باران روی سقف شیشه‌ای خانه‌تان حسی وصف نشدنی است.

اسکای لایت دیدن نور روز و آسمان شب را از فضای داخلی ممکن می‌سازد و میزان اتلاف انرژی را به حداقل می‌رساند در عین حال در شیشه‌های اسکای لایت می توان بازشو نیز قرار داد.

نمای اسکای لایت چیست؟

در اسکای لایت به جای استفاده از مصالح همیشگی برای سقف از شیشه استفاده می‌کنند، اسکای لایت همانند دیگر اجزای ساختمان (در،  پنجره و …) جزئی از ساختمان به حساب می‌آید، از این نوع شیشه بیشتر در سقف ساختمان‌ها استفاده می‌شود.

اسکای لایت‌ها از نظر ساختاری به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  • ثابت
  • متحرک

در مکان‌هایی که احتیاج به درزگیری و عایق داشته باشیم روش ثابت بسیار کارآمد است از این روش بیشتر در فضاهایی مانند راه پله و زیر شیروانی استفاده می‌شود، حال اگر فضا نیاز به تهویه داشته باشد یا فضا جزء مکان هایی پر رطوبت از ساختمان باشد از مدل متحرک یا تهویه‌ای استفاده می‌شود که بیشتر در مکان‌هایی همچون حمام، سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه استفاده می‌شود.

سقف شیشه ای متحرک قابلیت آن را دارند که در فصول گرم سال گشوده شوند و هوای خنک از بیرون دارد فضای مورد نظر شود. این نوع از سقف های شیشه ای در واقع نوعی از پنجره سقفی هستند.

سقف های شیشه ای ثابت در واقع قابلیت گشوده شدن ندارند و بنابراین انرژی و گرما را در داخل خانه نگهداری می کنند. سقف شیشه ای ثابت را به صورت ثابت و یا با صورت گنبدی طراحی و اجرا می کنند. این مدل ها متداول ترین شکل اجرا در سقف های شیشه ای به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *