معرفی انواع رنگ پنجره آلومینیوم

اگر تصور می کنید که درب و پنجره آلومینیومی فقط به رنگ های تیره عرضه می شود باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. پنجره های آلومینیومی در رنگهای مختلف اعم از طوسی، قهوه ای، طلایی، کرم، شامپاینی و البته سفید به بازار عرضه می شوند.

انتخاب انواع رنگ پنجره آلومینیوم به عوامل مختلفی از جمله دکوراسیون، سلیقه کاربر و سبک معماری بستگی دارد.

پرطرفدارترین انواع رنگ پنجره آلومینیوم:

به طور کلی رنگ های طلایی و شامپاینی جزء رنگ های پرطرفدار برای پنجره های آلومینیومی است. علاوه بر این ها یکی دیگر از رنگهای پرطرفدار برای درب و پنجره آلومینیومی، رنگ قهوه ای چوبی است.

فرکدام از این رنگ ها می تواند مزیت خود را داشته باشد که البته این مزیت ها وابسته به دیزاین داخلی ساختمان است. مثلاً از رنگ قهوه ای طرح چوب میتوان در دکوراسیون داخلی استفاده کرد.

روش های رنگ آمیزی برای انواع رنگ پنجره آلومینیوم:

روش های متفاوتی برای رنگ آمیزی پنجره های آلومینیومی وجود دارد. بهترین روش استفاده از رنگ پودری یا آنادایز است. به این ترتیب می توانید از زیبایی مادام العمر پنجره خود لذت ببرید.

برخلاف سایر مواد رنگ آمیزی، آلومینیوم آنادایز شده، تحت تأثیر اشعه ماوراء بنفش قرار نمی گیرد و هرگز دچار زنگ زدگی و پوسیدگی نمی شود و این یعنی کاهش هزینه در طول زمان بهره برداری از پنجره.

آنادایز و روش های جلوگیری از پوسیدگی:

 امروزه تکنیک هایی جدید برای محافظت از سطح آلومینیوم در برابر پوسیدگی ایجاد شده است که ضمن افزایش دوام زیبایی دوچندان به پنجره می بخشد.

با انجام آنادایز، لایه ای به اندازه ۳۰ میکرون بر روی آلومینیوم ایجاد می شود که از آلیاژ در برابر تابش طولانی مدت نور خورشید مراقبت می کند و همچنین به آن جلا می بخشد.

انواع رنگ پنجره آلومینیوم برای معماری نوستالژیک:

از دیگر ویژگی پنجره های رنگی آلومینیوم به ویژه برای رنگ های تیره می توان به خاصیت دکورال اشاره کرد. در این روش پس از طی فرایند رنگ آمیزی پودری، عملیات دکورال بر روی پنجره آلومینیومی انجام می شود که آن را برای اجرا در طرح های معماری سنتی مناسب سازی می کند.

فاکتوری مهم به نام کیفیت:

فارغ از اینکه در میان انواع رنگ پنجره آلومینیوم کدام یک را انتخاب کنید، نباید از کیفیت آن غافل شوید. در حقیقت اگرچه درها و پنجره آلومینیومی از نظر بصری زیبا هستند، باید در انتخاب محصول دقت به خرج داد تا متریال و رنگ به کار رفته با کیفیت بوده و عمر بالایی داشته باشد.

این نکته را هم در نظر بگیرید که اشعه خورشید و فرسایش حاصل از باد و باران در استهلاک پنجره آلومینیومی رنگی موثر هستند. پس اگر این موارد برایتان اهمیت دارد وسواس بیشتری در جنس انتخابی داشته باشید تا زیبایی حاصل از پنجره آلومینیومی برای مدت طولانی به خانه تان جلوه بدهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمائید:0903475567

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *