معایب و مزایای هندریل یا نرده شیشه ای چیست ؟!

معایب و مزایای هندریل یا نرده شیشه ای چیست ؟!

همانطور که می دانید ساخت هر سازه دارای معایب و مزایای میباشد که باید گفت هندریل و یا نرده شیشه ای نیز از این قانون و اساس مستثنی نیست.

در اینجا سعی داریم از معایب و مزایای هندریل نام ببریم تا بیشتر شما را با این سازه زیبا و مدرن آشنا کنیم.

استانداردهای هندریل شیشه ای

برای ساخت یک سازه، باید مجموعه ای از اصول و قوانین را بدانید. هندریل های شیشه ای نیز از این قاعده مستثنی نیستند. از آنجایی که این حفاظ های شیشه ای به عنوان حفاظ نصب می شوند، مجموعه ای از اصول و قوانین باید در سازه گنجانده شود. برخی از این معیارهای مربوط به نرده های شیشه ای را ذکر می کنیم.

ضخامت نرده شیشه ای بستگی به محل نصب دارد. دقت کنید که برای کاهش هزینه ها از شیشه های نازک استفاده کنید. ضخامت نرده شیشه ای می تواند از 10 میلی متر شروع شود. ضخامت استاندارد شیشه محافظت شده امکان پذیر است. همچنین نرده های شیشه ای با ارتفاع استاندارد از 110 سانتی متر شروع می شوند. این از کف یک تراس یا بالکن بدون سکو در نظر گرفته می شود.

همانطور که می دانید نرده های شیشه ای فریم لس به دلیل بدون فریم بودن فقط با استفاده از گیره از پایین قابل نصب هستند. نصب اینگونه نرده های شیشه ای را باید به متخصصان ماهر و با تجربه این متخصص سپرد و تمامی زیرساخت های نصب از این سازه شیشه ای برای آسودگی خاطر شما استفاده خواهند کرد.

مزیت یک هندریل شیشه ای

تمامی تراس ها, پله ها و بالکن ها در ساختمان نیاز به یک نرده دارند و متریال های بسیار زیادی تا امروز همچون فولاد و سنگ برای ساخت این نرده ها کاربرد دارند ولی  امروزه با استفاده روز افزون نرده های شیشه ای که به صورت تخصصی تر هندریل شیشه ای نامیده می شوند ، در ساختمان رو به رو می باشیم.

  • می توان از آن در داخل و خارج ساختمان استفاده کرد
  • به عنوان نرده راه‌ پله و جان‌ پناه و بالکن و … از آن استفاده می شود
  • دارای ایمنی بالا می باشد
  • هزینه نگهداری آن بسیار پایین است
  • نصب آن سریع می باشد
  • دارای طیف بسیار گسترده طرح و رنگ می باشد

عبور نور از آن ها

عبور نور از هندریل ها به دلیل شفافیت شیشه استفاده در آن است البته این از ویژگی های مهم هندریل ها می باشد بازتاب نور باعث شده فضا خیلی دلباز تر به نظر برسد.

بزرگ تر نشان دادن محیط

همان طور که می دانید استفاده از شیشه و آینه در هر محیطی باعث بزرگ تر نشان دادن آن محیط می شود به همین منظور استفاده از هندریل های شیشه ای موجب بزرگ تر نشان داده فضای محیط می شود شیشه های هندریل شفاف بوده و این امر نیز بی تاثیر نمی باشد.

مقاومت بسیار بالا

هندریل ها دارای طول عمر بسیار بالا و همچنین نگهداری آسان و کم هزینه می باشد شاید شما فکر کنید که هندریل از جنس شیشه بوده و شکننده می باشد اما باید گفت که شیشه به کار رفته در هندریل از جنس سکوریت بوده که به شیشه های سکوریت شیشه نشکن نیز می گویند و همچنین مقاومت بالایی در برابر فشار، آسیب، ضربه و خوردگی دارد این ویژگی ها باعث کاهش هزینه می شود چرا که اگر از نرده استیل استفاده شود پس از مدتی نرده ها دچار زنگ زدگی می شوند .

ظاهری شیک و مدرن

طراحی ساده و شیک هندریل باعث شده تا استفاده از آن درمحیط داخلی و یا محیط خارجی باعث زیبایی و مدرن شدن فضا شود.

معایب  هندریل  شیشه ای

از معایب این نوع هندیل  مقاومت کمتر این نوع سازه در مقابل  نرده های سنگی و فلزی، این یکی از نقاط ضعف این نوع نرده ها می باشد.

هندریل شیشه ای در مواقع خطرناکی چون  زلزله نیز نا امن هستند زیرا آوار خطرناکی دارد و شکسته شدن این نرده می تواند بسیار زیانبار باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با نمایندگی های آلفورال  تماس حاصل فرماید.

021-44683213

09034755567

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *