مزایا و معایب در تمام پنل آلومینیومی

مزایا و معایب در تمام پنل آلومینیومی

مزایای پنجره آلومینیومی

در و پنجره آلومینیومی از لحاظ ساختاری نسبت به در و پنجره  upvc محکمتر هستند. به همین دلیل این نوع در و پنجره به طور گسترده ای در ساختمانهای تجاری به کار گرفته می شود.

این نوع پنجره ها دارای محدودیت سایز هستند ولی به لحاظ اینکه یک پنل ظریف، قادر به نگهداری وزن یک شیشه بزرگ است، بسیار مورد توجه معماران قرار گرفته اند.

از نقاط ضعف در و پنجره آلومینیومی عدم جلوگیری از ورود آب و گرد و خاک به داخل ساختمان است.

حتی اگر با دوجداره کردن شیشه، این نقطه ضعف را مرتفع سازیم، باز به دلیل عملکرد ضعیف قاب آلومینیومی در جلوگیری از اتلاف انرژی با مشکل مواجه هستیم.

اما این مشکل نیز با به کار بردن پروفیل های ترمال بریک قابل اصلاح است.

آلومینیوم ترمال بریک، از دو فریم خارجی و داخلی تشکیل شده است که توسط یک عایق که بین این دو سطح قرار می گیرد به هم متصل می شوند.

این عایق موجب شکست انتقال حرارتی آلومینیوم می شود.

در و پنجرهآلومینیوم ترمال بریک به دلیل عدم انتقال حرارت بیرونی، محیط داخلی را در تابستان خنک و در زمستان گرم نگه می دارد.

۱استحکام و قدرت خمشی

برای آن که یک پنجره یا درب به خصوص در ابعادی بزرگ در طراحی ها لحاظ میگردد و همچنین بدلیل وزن بالای شیشه دو جداره کارایی درست خود را

داشته باشد،به میزانی از استحکام و قدرت خمشی نیازاست که با مقایسه دو مقطع پنجره آلومینیومی  با پروفیل اختصاصی و آلیاژ ۶۰۶۳ و یک پنجره UPVC قابل تشخیص

فوری است. عمده قدرت پروفیل UPVC از یک پروفیل U شکل گالوانیزه تامین میشود که گاهی بدلیل مخفی بودن در محصول نهایی در کیفیت آن کوتاهی میشود. لذا به

وضوح قدرت خمشی یک پروفیل آلومینیومی چند برابر یک پروفیل UPVC است.

۲سختی

این خصوصیات محصولات در کاربری آن و بخصوص در مرور زمان درک می شود.

سختی آلومینیوم  ۲۷ برابر UPVC است که این موضوع باعث برتری چشمگیر استفاده از آلومینیوم در مقابل UPVC می شود به هر حال سختی UPVC به قدری کم می باشد که حتی چوب ۴برابر از UPVC سخت تر است.

.

مزایای پانل آلومینیومی

 هزینه ها: 

آلومینیوم یکی از ارزان ترین فلزات برای استفاده در ساخت و ساز است.

– آلومینیوم بسیار سبک وزن است: 

برای مثال سیستم های نمایشی فولادی، سیستم های نمایشی آلومینیومی آسان تر خواهند بود.

 این به این دلیل است که آلومینیوم یک فلز بسیار نازک است و یک سوم وزن فولاد را وزن می کند! هنگام طراحی نمای خود، آلومینیوم هزینه های خود را ذخیره و نصب آسان است

– مقاوم در برابر آب و هوا و خوردگی:

آلومینیوم اکسید پوشانده شده است، این پوشش فلز را از خوردگی و دیگر اثرات آب و هوایی محافظت می کند.

 بنابراین داشتن آلومینیوم برای ساختمان شما یک مزیت است. آلومینیوم برای چندین دهه ادامه خواهد یافت.

– آلومینیوم بسیار انعطاف پذیر است:

اگر شما به دنبال یک فلز انعطاف پذیر هستید، آلومینیوم انتخاب شماست. این به راحتی خم و انعطاف پذیر است. به همین دلیل است که ما می توانیم هر نوع سیستم نمایشی را به راحتی در آلومینیوم عرضه کنیم.

– آلومینیوم قابل بازیافت است: 

از همه فلزات آلومینیوم فلز است که بسیار آسان است برای بازیافت بدون از دست دادن کیفیت. مصرف انرژی بسیار کمی برای بازیافت دارد و بدون از دست دادن کیفیت.

یکی از معایب استفاده از پانل های آلومینیومی این است که نویز گاهی اوقات ناشی از افتادن باران در آلومینیوم است

. پانل های آلومینیومی با کیفیت پایین و که در فرایند تولید تقویت نشده اند و باعث آسیب پذیر شدن آنها به راحتی می شود، به ویژه هنگامی که باران های سنگین به شدت آسیب می بینند.

به همین ترتیب، پانل های آلومینیومی ممکن است خراشیده شوند، و پانل های آلومینیومی از قبل رنگ شده ممکن است پس از چند سال در معرض عناصر گچی قرار بگیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با نمایندگی های آلفورال  تماس حاصل فرماید.

021-44683213

09034755567

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *