لاستیک درزگیر پنجره دوجداره

لاستیک‌ درزگیر یکی از قسمت‌های مهم در پنجره دو یا سه جداره دارند. یکی از عوامل ایجاد عایق بندی صوتی و حرارتی در این پنجره‌ ها علاوه بر پروفیل، لاستیک‌ های درزگیر هستند. انتخاب لاستیک نامناسب برای درزگیر باعث می‌شود با گذشت زمان ترک بخورد یا از قاب خود خارج شود. بنابراین دیگر کارایی و کیفیت لازم را نخواهد داشت.

در هنگام خرید و انتخاب پنجره دو جداره به رعایت اصول کیفی در آن توجه کنید، زیرا پنجره ای‌ که در ساخت آن اصول کیفی و استاندارد رعایت نشده باشد نمی‌تواند یک پنجره عایق حرارتی و صوتی باشد. لاستیک درزگیر مناسب به همراه پروفیل یو پی وی سی با کیفیت بالا برای در و پنجره دو جداره خانه را از لحاظ صدا، گرد و غبار و حرارت عایق می کند. شما میتوانید برای طراحی پنجره در نما از نرم افزار طراحی شده توسط مجموعه فناوری داده پویشگر استفاده نمائید.

ویژگی لاستیک درزگیر پنجره دوجداره:

یکی از مهم ترین ویژگی های لاسیتک درزگیر پنجره دو جداره، باقی ماندن در کیفیت اولیه است. همچنین به سبب انبار انبوه مواد خام اولیه، استفاده از دستگاه های تغذیه تمام اتوماتیک، میکس مواد اولیه توسط کامپیوتر و آزمایشگاه های تست مواد اولیه و کنترل کیفی محصول انتهایی، تمامی لاستیک های درزگیر درب و پنجره دوجداره با کیفیت و استاندارد یکسانی تولید می شود.

تولید این قطعات بر طبق استاندارد های RAL GZ-716/1 Ab و TSE -7510 است که براساس این استاندارد، چگالی و مقاومت در برابر فشار در آزمایشگاه های ویژه تست می شود.

اکثر تولیدکنندگان لاستیک های درزگیر درب و پنجره از ازمایشگاه های ویژه ای برای کنترل کیفیت محصول، تست مقاومت و خاصیت کشسانی، برگشت پذیری و کنش و دیگر موارد دخیل در استاندارد سنجی استفاده می کنند، که برای افزایش میزان عایق بندی و درزگیری بسیار موثر است.

انواع لاستیک درزگیر پنجره:

لاستیک EPDM:

درزگیر های EPDM طول عمر مفید آنها ۱۵ سال است. دو خاصیت متمایز آنها این است که فقط در رنگ سیاه به بازار عرضه می‌ شوند و غیر قابل بازیافت نیز هستند.

گسکت TPE:

یک نوع لاستیک های دیگر تحت عنوان TPE وجود دارد که دارای سه لایه با فرمولاسیون ویژه است که مخصوص پنجره های دوجداره upvc می باشد. این نوع لاستیک ۱۰ سال عمر می‌کند و در طیف‌های رنگی مختلف وجود دارد. یکی از ویژگی‌های قابل توجه آن داشتن قابلیت بازیافت است.

درزگیر سیلیکونی:

این نوع از درزگیر مانند درزگیر TPE قابل بازیافت در طیف های رنگی مختلف هستند. طول عمر مفید آنها بین 7-8 سال است.

لاستیک PVC:

این نوع از درزگیر دارای عمر مفید کم بین ۱ تا ۲ سال هستند. طیف رنگی مختلف و قابلیت بازیافت آنها شبیه به درزگیرهای سیلیکونی هست.

لاستیک جدا از پروفیل:

در بازار پروفیل Upvc می توان پروفیل را با لاستیک درزگیر ( لاستیک سرخود) و یا بدون لاستیک خریداری کرد. به طور مثال نمایندگی ها می توانند پروفیل را بدون لاستیک تهیه و سپس لاستیک را جداگانه خریداری کنند و بر روی پروفیل قرار دهند.

مزیت این کار، بالا بردن کیفیت عایق بندی و بهینه تر شدن قیمت تمام شده درب و پنجره upvc می باشد.`

نکات مهم لاستیک درزگیر پنجره دوجداره:

آسان ترین راه تشخیص کیفیت لاستیک درزگیر آتش زدن آن است. اگر درزگیری در هنگام سوختن بوی نایلون سوخته داد از کیفیت پایینی برخوردار است.

درزگیرهای  EPDM می‌تواند جایگزین واشر لاستیکی فرسوده یا آسیب دیده که معمولاً در بیشتر انواع پروفیل‌ های پنجره uPVC و درهای موجود است قرار گیرد. واشر به صورت محکم به درون شیار در سیستم فشار می‌آورد و اگر به درستی در محل نصب شود، برای سال ها بعد از نصب بدون مشکل در وضعیت خود باقی می‌ ماند.

در مورد پروفیل‌ هایی که درزگیر سر خود دارند باید محل جوش خوردگی با کل لاستیک هم سطح باشد تا از لحاظ صوت و حرارت عایق باشد. همچنین باید لاستیک‌ها در محل اتصالات پروفیل درست روی هم قرار گیرد.

قیمت لاستیک درزگیر پنجره دوجداره:

لاستیک Epdm ویا PVC درب و پنجره دوجداره عمدتا در رول های 10 کیلوگرمی توزیع می گردد. همچنین با توجه به میزان مصرف مواد اولیه متراژ رول آن بطور تقریبی 180 متر می باشد. بنابراین قیمت لاستیک پنجره به صورت کیلوگرم محاسبه می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمائید:09034755567

÷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *