قیمت پنجره آلومینیومی را براحتی میتوانید از نمایندگی های ساخت آلفورال استعلام نمایید

این قیمت ها به پارامتر های مختلفی از جمله پروفیل ، یراق آلات، شیشه، نصب و همچنین ماشین آلاتی که در خط تولید میباشند بستگی دارد

قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی ، دو جداره آلومینیومی نرمال در پروفیل های آلفوال اکو، و درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی تقریبا یکسان است .

قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی :

قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی به طور دقیق قابل اعلام نمی باشد

مگر با دانستن ابعاد دقیق درب و پنجره مورد نیاز و همینطور تعداد بازشو و یراق آلات آن

به دلیل اینکه قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی به مقدار پروفیل آلومینیوم مورد نیاز بر حسب متر مربع و هم چنین نوع و جنس پروفیل ، جنس شیشه ها و …. بستگی دارد .

عوامل موثر  :

از مهمترین سوالاتی که در هنگام خرید درب و پنجره دوجداره برای ما پیش خواهد آمد، نحوه محاسبه قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی و همچنین عواملی که موجب افزایش آن می شود، می باشد.

برای محاسبه قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی از نرم افزارهایی مانند Iwindor, Ercom 2000، وین سافت، نوین طراح و … استفاده می شود. در این نرم افزار ابتدا عرض وارتفاع پنجره دوجداره را وارد کرده سپس طرح، حالت و بازشوهای پنجره را مشخص می کنیم.

بعد از اتمام طراحی پنجره ها، نرم افزار قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی را بصورت تفکیک اقلام مصرفی محاسبه کرده و آنرا نمایش می دهد. عموماً این فاکتور شامل پروفیل مصرفی، یراق آلات پنجره، شیشه دوجداره، متعلقات پنجره دوجداره و هزینه نصب می باشد.

بطور معمول از لحاظ عرض و سری، پروفیل درب و پنجره دوجداره به سری ۶۰(عرض ۶۰ میلیمتر)، سری ۷۰۰ و سری ۸۰ تفکیک می شود

و از لحاظ ظاهری به دو نوع ساده و دکوراتیو نیز تقسیم بندی می شود.

برای راحتی کار و اعلام دقیق قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی و همچنین قیمت جزئیات و ریزه کاری ها اعم از جوشکاری ، فرزکاری و به صورت کلی هزینه های دقیق نصب و تمام شده ی کار ، پیشنهاد میشود از مشاوره و بازدید رایگان کارشناسان و متخصصان استفاده کنید .

برای این منظور همین الان با کارشناسان تماس بگیرید .

با این تفاوت که به طور مثال در پنجره های آهنی کل مبلغ تا هنگام تکمیل پنجره در یک پروسه طولانی مدت است

در چندین مرحله بابت هزینه ساخت به آهنگر هزینه یراق و قفل و لولا و دستگیره به فروشنده یراق هزینه نصب به کارگر و معمار هزینه شیشه پنجره دوجداره به فروشنده شیشه ، هزینه نصب شیشه و لاستیک دور شیشه به نصاب شیشه ، و هزینه نقاشی به نقاش پرداخت می شود .

که معمولا کل هزینه ها در مجموع از پنجره یوپی وی سی به صورت چشمگیری بالاتر خواهد بود.

اما بدلیل اینکه سازنده هیچ گاه این هزینه ها را با هم جمع نمی کند متوجه نخواهد شد .

اما در پنجره های آلومینیومی یا UPVC سی کل هزینه ها به صورت یکجا و در زمان کوتاه به یک نفر پرداخت می شود که این موضوع باعث چشمگیر شدن مبلغ پرداختی و توهم گرانی پنجره های دو جداره خواهد شد.

قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی

در زیر قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی و یو پی وی سی با ابعاد ۱۵۰ در ۱۵۰ را با هم مقایسه می نماییم :

یک پنجره ۱۵۰ در ۱۵۰ یک لنگه بازشو حدود … متر پروفیل مصرف می کند که در نوع آهنی حدود … کیلو خواهد شد. از قرار هر کیلو ۲۰۰۰ تومان هزیه آهن و آهنگری معادل … خواهد شد .

پروفیل نرمال آلفورال

قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی : سلامت و سازگاری با محیط زیست :

در ابتدا به پاسخ این سوال مهم می پردازیم که “آیا پنجره های UPVC سرطان زا هستند؟”

آلومینیوم یک ماده ارزان نسبت به UPVC نیست ولی دوستار محیط زیست بوده و از محیط زیست هم محافظت می کند. و همچنین آلومینیوم دارای خواصی است که آن را در ساخت پنجره های مدرن قابل قبول می سازد.

 مقاومت و قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی در برابر اشتعال :

پنجره های UPVC با قرار گرفتن در برابر حرارت آتش نمی گیرند و باعث افزایش آتش نشده و گازهای سمی ساتع نمی کنند اما از بین می روند ،

به طوری که در پروفیلهای آلمانی نقطه نرم شدن آن بر اساس حرارت زیاد ۸۲ درجه می باشد یعنی براحتی مقاومت خود را بعنوان یک سازه در ساختمان از دست میدهند.

در آن طرف پنجره های آلومینیومی و آلومینیومی ترمال برک حداقل تا 350 درجه حرارت را تا رسیدن به نقطه نرم شدن تحمل میکنند.

پنجره های ساخته شده با آنادایز مشکی

زیبایی و قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی

رنگ سفید در پروفیل های UPVC به عنوان رنگ اصلی محسوب می شود ولی انواع روکش های لمینیت طرح دار که به هیچ عنوان جای رنگهای پودری الکترواستاتیک آلومینیومی را از نظر کاربرد و زیبایی نخواهد گرفت.

عمر روکشها پروفیلهای یو پی وی سی از مقاومت و دوام بسیار کمتری نسبت به رنگ کوره ای پروفیلهای آلومینیومی برخوردار است.

از انواع آنادایز پروفیلهای آلومینیومی نیز با پوشش میکرونی علاوه بر زیبایی منحصربفرد ، بسیار مقاوم ترند

و به دلیل عمر و مقاومت بالای آنها در مقابل عوامل فرسایشی ، زیبایی اولیه خود را تا پایان عمر ساختمان حفظ می کنند

عمر مفید پنجره های تولید شده با پروفیل های آلومینیومی حداقل ۲۰ سال می باشد.

یکی از عوامل نشان دهنده عمر ساختمان پنجره های آن است . با استفاده از در و پنجره مناسب، عمر ساختمان شما بیشتر از عمر واقعی آن به نظر خواهد آمد.

پنجره های ساخته شده با آنادایز شامپاینی مات

عایق حرارت :

آلومینیوم دربرابر گرما رساناست و حرارت را به راحتی از خود عبور می دهد. به عنوان مثال در تولید رادیاتورهای ساختمانی که برای گرم کردن ساختمان کاربرد دارند از آلومینیوم استفاده می کنند

برای حل این مشکل تولید کنندگان پنجره های آلومینیومی ، به درب و پنجره ها ماده ای به نام ترمال بریک (Thermal Break) اضافه می کنند که اضافه نمودن این ماده به فریم پنجره اگرچه به افزایش عایق پنجره کمک می کند .

از ویژگی های پنجره های UPVC می توان به امکان ساخت پنجره از پروفیل های چند حفره ای اشاره نمود که این حفره ها عملا تغییر چندانی بر روی عایق پنجره نداشته و بیشتر بعد تبلیغاتی دارد. حفره ها در پنجره های UPVC با عایق مخصوصی احاطه شده است که برخلاف حالت حفره ها در پنجره های آلومینیومی ، هوای بیرون را به داخل انتقال نمی دهد.

UPVC, آلومینیوم, آلومینیوم یراق UPVC, آلومینیوم یراق پی وی سی, پروفیل, پروفیل آلومینیومی, پروفیل ترمال بریک, پنجره دو جداره, پی وی سی, ترمال بریک, قالب اکستروژن, یراق, یراق دو جداره, یراق یو پی وی سی

عوامل موثر بر قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی :

سفارش ساخت پنجره دوجداره آلومینیومی هم از سوی مشتری های خانگی که قصد تعویض و نوسازی پنجره های قدیمی را دارند می شوند و هم از سوی پیمانکاران پروژه های بزرگ تر. در مورد مشتری های خانگی این سفارش می تواند در ادامه پروژه بازسازی و یا بصورت مجزا ثبت و توسط متخصصین اجراشود.

علاوه خلاص شدن از شر پنجره های قدیمی و معیوب بسیاری از مشتریان با هدف کمترکردن ورود سر و صدای بیرون به خانه و یا بهینه کردن انرژی و جلوگیری از اتلاف انرژی است که اقدام به ثبت سفارش ساخت در و پنجره آلومینیومی می کنند. قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مطلب به آن می پردازیم.

سوالات مهم در محاسبه قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی :

قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی

عوامل موثر در قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی :

مهمترین سوال در هنگام خرید درب و پنجره دوجداره :

نحوه محاسبه قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی و همچنین عواملی که موجب افزایش آن می شود، می باشد.

برای محاسبه قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی از نرم افزارهایی مانند iwindor, Ercom 2000، وین سافت، نوین طراح و … استفاده می شود. در این نرم افزار ابتدا عرض و ارتفاع پنجره دوجداره را وارد کرده سپس طرح، حالت و بازشو های پنجره را مشخص می کنیم. بعد از اتمام طراحی پنجره ها، نرم افزار قیمت پنجره دوجداره را بصورت تفکیک اقلام مصرفی محاسبه کرده و آنرا نمایش می دهد.

عموما این فاکتور شامل پروفیل مصرفی، یراق آلات پنجره، شیشه دوجداره، متعلقات پنجره دوجداره و هزینه نصب می باشد.

موارد فوق در اکثر فاکتورهای فروش یکسان است.

بخش های دیگری مانند هزینه برشکاری برای تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دوجداره، هزینه لوازم جانبی، هزینه مواد مصرفی نصب مانند چسب، در فاکتور بانضمام هزینه نصب درج می شود

که در هزینه نصب لحاظ میگردد

عوامل موثر در محاسبه قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی به شرح زیر می باشد.

قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی

پروفیل UPVC :

این محصول دارای برندهای متفاوتی است که با توجه به میزان کیفیت، رنگ دانه ها و بنام بودن کارخانه تولید کننده آن(داخلی یا خارجی بودن) همچون پنجره قیمت های مختلفی را شامل می شود

و همچنین پروفیل پنجره دوجداره از لحاظ سری(عرض پروفیل)، تعداد حفره یا چمبر، رنگ پروفیل و نوع کاربردی آن در درب و پنجره تقسیم بندی می شود:

ابعادی :

بطور معمول از لحاظ عرض و سری، پروفیل درب و پنجره دوجداره به سری ۶۰(عرض ۶۰ میلیمتر)، سری ۷۰۰ و سری ۸۰ تفکیک می شود و لز لحاظ ظاهری به دو نوع ساده و دکوراتیو نیز تقسیم بندی می شود.

قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی
تعداد حفره داخل پروفیل(چمبر) :

فضاهای داخلی در پروفیل با استفاده از دیواره های UPVC را چمبر می گویند.

در اکثر برندهای پروفیل درب و پنجره دوجداره، از ۳ حفره تا ۷ حفره قابل شمارش است.

پروفیل درب و پنجره دوجداره، از نظر کاربرد به چهار نوع اصلی تقسیم بندی می شود.

فریم: بعنوان چهارچوب در درب یا پنجره دوجداره استفاده می شود.

ساش یا لنگه :بازشوی درب یا پنجره را تشکیل می دهد که پروفیل لنگه درب بزرگتر از نوع پنجره ای آن می باشد.

مولیون: پروفیلی که با استفاده از بست مولیون، داخل چهارچوب پنجره بعنوان ستون افقی یا عمودی بکار میرود.

پروفیل های جانبی: شامل طیف گسترده ای از پروفیل ها است که مکمل درب و پنجره دوجداره می باشد مانند: زوار شیشه دوجداره و سه جداره، پروفیل ۹۰ درجه، پروفیل ارتفاع دهنده، کانکتورها، پانل غیره مقاطع پروفیل درب و پنجره دوجداره

قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی

 رنگ پروفیل :

پروفیل رنگی ولمینت در حال حاضر بیشترین مقدار فروش را در نوع رنگی بودن پروفیل شامل می شوند

لازم بذکر است که با استفاده از پروفیل های آلومینیومی حق انتخاب رنگ داشته و  قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی تغییری نسبت به رنگ نخواهد داشت.

یراق آلات در و پنجره دوجداره، شامل لولا، دستگیره، اسپانیولت داخلی و سایر اقلام مورد نیاز برای انجام عمل باز و بسته شدن (تک حالته و دوحالته، کشویی، محوری، فولکس واگنی و آکاردئونی) می باشد.

این محصول با توجه به نوع و اسم برند، کیفیت و ابعاد قیمت های متفاوتی دارند.

برای مثال در پنجره غالبا از لولای ۱۰ سانتی متری و دستگیره یک طرفه استفاده می شود

در حالیکه در درب دوجداره از لولای تنظیمی قابل رگلاژ(۳D) و دستگیره سوئیچی استفاده می شود.

قیمت پنجره دوحداره آلومینیومی : انواع حالات بازشو پنجره دوجداره :

 شیشه پنجره دوجداره :

ضخامت و تعداد دیواره های شیشه ای در شیشه تک جداره، دوجداره و سه جداره و همچنین نحوه تولید(صنعتی یا دستی بودن آن)، رنگ شیشه (رفکس سوپر سیلور، آبی، طلایی، برنز) و نوع شیشه(ساده، لمینت و سکوریت بودن آن) بر روی قیمت متر مربع شیشه تاثیر می گذارد.

قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی

 هزینه نصب :

در پروژهای نصب پنجره دوجداره، هزینه نصب بین ۱۰ تا ۲۰ درصد محاسبه می شود که نسبت به نوع پروژه (نوسازی، نصب روی سنگ، بازسازی آهن و آلومینیوم و موقعیت پروژه) این درصد تغییر می کند.

تعویض پنجره دوجداره :

در نهایت قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی به عوامل دیگری همچون سابقه شرکت و کیفیت تولید(دستگاه های مورد استفاده، کیفیت جوش)، کیفیت نصب شرکت مذکور در عرصه تولید درب و پنجره دوجداره وابسته است.