فیکسر چیست؟

به طور کلی می توان گفت که فیکسچر به عنوان یک دستگاه برای نگهداری از قطعات به شمار می رود و وظیفه آن را دارد که محیط مناسب برای ماشین کاری را ایجاد کند. نباید از یاد برد که هدایت ابزار به واسطه این قطعه انجام نشده و تنها برای نگهداری از قطعه در پوزیشن مورد نظر می توانیم از این دستگاه استفاده داشته باشیم. در واقع می توان گفت که این تجهیزات در واقع می توانند قطعه را آماده ماشین کاری کنند.

کاربرد این محصول برای سرعت بخشیدن به عملیات ماشین کاری بوده و همچنین می تواند باعث شود که شما بتوانید قطعه را به صورت محکم در پوزیشن خاصی قرار دهید. نباید از یاد برد که فیکسچر می تواند به طور کلی باعث شود که دستگاه توانایی کارکرد را داشته باشد و از این روی امروزه بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. عملیات بر روی فلز نیازمند این تجهیزات بوده و شما می توانید با خیال راحت از آن استفاده داشته باشید. اما در چه صنایعی بیشتر از فیکسچر استفاده می شود؟ این سوالی است که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد. خم کاری، سوراخکاری داخل قطعات، مونتاژ، صیقل کاری، پرداخت، بررسی صیقل و پرداخت بلبرینگ و یاتاقان، سنگ کاری، رنده کاری، قلاویز، تراشکاری، جوشکاری و فرز کاری را می توان از مهم ترین کارهایی دانست که با استفاده از فیکسچر می توان انجام داد. همانطور که مشاهده می کنید شما قادر خواهید بود که از این محصول در محیط های مختلف استفاده داشته باشید و از این روی این تجهیزات امروزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. پس در صورتی که زمینه صنعتی شما در مواردی که بالا گفته شد می باشد، حتما نیازمند استفاده از فیکسچر خواهید بود. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در خصوص اجزاء این محصول با شما صحبت داشته باشیم.

اجزاء فیکسر چیست؟

یک فیکسچر از بخش های مختلفی برخوردار می باشد که به صورت کلی در سه دسته بندی اجزاء مربوط به جای گذاری قطعه، نگهداری قطعه و تنظیم کننده دسته بندی شده و شما می توانید با خیال راحت از آن استفاده داشته باشید. چگونگی فرم دادن به این تجهیزات دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و با توجه به نیاز های مختلف بازار، امروزه این محصول در مدل های مختلفی در بازار عرضه می شود که در بخش انواع فیکسچر بیشتر به این خصوصیات خواهیم پرداخت.

مدل های مختلف فیکسر :

  1. فیکسچرهای دورانی به عنوان یک محصول شناخته می شود که از آن برای ساخت قطعاتی با مواضع مشخص و منظم ماشین کاری مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از پر طرفدارترین محصولات عرضه شده در بازار به شمار می رود.
  2. فیکسچر قائم الزاویه را می توان به عنوان محصول دیگری دانست که امروزه در بازار عرضه می شود و قطعه را می توانیم در سطوح عمودی برای ماشین کاری آماده سازی و استفاده کنیم. این محصول برای ماشینکاری در زوایای دلخواه مورد استفاده قرار می گیرد.
  3. فیکسچرهای صفحه ای را می توان به عنوان ساده ترین انواع محصولات عرضه شده در بازار دانست که بر روی پایه آن قطعات مختلف قرار داده می شود و نگهدارنده ها بر روی آن نصب می گردند.
  4. فیکسچرهای چند ایستگاهی نیز در این دسته بندی قرار داده می شوند و می توانند سرعت و تعداد تیراژ تولید را بسیار بالا برده و شما می توانید از این سری محصولات استفاده داشته باشید.
  5. گیره ها را می توان یک نوع فیکسچر ساده دانست که در نگه داشتن قطعات مورد استفاده قرار می گیرند و با فک هایی که دارند می توانند عملکرد بسیار کاملی را از خود نشان دهند.
    • جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمائید:09034755567

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *