زهوار پنجره چیست؟

زهوار (glazing bead) پنجره دوجداره، مقطعی از جنس پروفیل یو پی وی سی یا آلومینیوم است، که برای محکم و ثابت نگه داشتن شیشه بر روی سش یا فریم در و پنجره نصب می شود. رنگ و لمینت زهوارها می تواند متناسب با پروفیل باشد تا با ترکیب قطعات دیگر یک ظاهر معماری خوشایند ایجاد کند.

پس از قرار دادن شیشه در داخل چارچوب پروفیل، زوار Upvc فارسی بر شده (برش با زاویه 45 درجه) را بر روی شیار انتهایی پروفیل قرار می دهند. سپس با استفاده از ضربه چکش پلاستیکی، زوار کاملا بر روی پروفیل ثابت می گردد.

مزایای پروفیل زهوار پنجره upvc:

عایق صوت و حرارت -تنوع رنگ-سهولت در نصب-جلوگیری از ورود آب و باران-مقاوم در برابر اشعه یو وی-جلوگیری از ورود گرد و غبار-امنیت بلا-نظافت آسان-سازگار با شرایط آب و هوایی مختلف-قابلیت نصب شیشه یک و چند جداره-غیر قابل اشتعال بودن-

نصب زهوار پنجره چگونه است؟

زوار پنجره دوجداره، دارای دندانه های ریزی است که با قرارگیری شیشه روی آن، در شیار پروفیل قرار گرفته و آن را ثابت نگه می داد.

پس از قرار گیری شیشه داخل فریم پروفیل، زوار را با زاویه 90 یا 45 درجه برش می دهند، و سپس آن را روی شیار انتهایی پروفیل نصب می کنند. پس از نصب نیز برای جایگیری فیکس و بهتر، با استفاده از چکش پلاستیکی مخصوص، زهوار را روی پروفیل محکم می کنند.

رنگ زهوار پنجره دوجداره:

پروفیل زهوار می تواند بدون رنگ بوده، و دارای رنگ معمولی upvc یعنی سفید، و یا آلومینیوم (بسته به جنس زهوار) باشد. اما خوشبختانه برای داشتن ظاهر بهتر در پنجره، می توان آن را به صورت لمینت و رنگی نیز تهیه کرد تا هماهنگی لازم را با طرح و رنگ فریم پنجره داشته باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل بفرمائید:09034755567

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *