درب تمام ورق آلومینیومی

درب تمام ورق آلومینیومی یا درب تمام پنل آلومینیومی

درب تمام ورق آلومینیومی یا در تمام پنل آلومینیوم به چه شکلی است و برای چه مکانهای مناسب است؟ کیفیت این درها با در تمام شیشه چه تفاوتی دارد؟

تمامی درهای آلومینیومی را میتوان به سه حالت مختلف تولید کرد.

1- در تماما شیشه ای

2- در با بخشی از شیشه و یا آیینه و بخشی دیگر از ورق آلومینیومی

3- در تماما ورق آلومینیوم یا همان پنل آلومینیومی

 

کاربرد درب تمام ورق آلومینیومی

کاربرد این درها برای مکانهایی که میخواهیم به طور کامل پوشش داده شود بسیار مناسب است. از جمله انبارها، سرویس های بهداشتی، موتورخانه ها و …

کیفیت این درها در مقایسه با سایر درها

جهت تولید این درهای باید از یراق آلات با کیفیت استفاده کرد، دلیل آن هم این است که جهت رگلاژ در و پنجره از شیشه که به صورت یک سطح کامل با ضخامت 20 میلیمتر است استفاده میکنند.

در این نوع از درها که شیشه بطور کامل حذف شده است امکان کمک گیری جهت رگلاژ را نداریم و باید فقط بر روی نوع و جنس یراق آلات حساب کنیم.

قیمت این درها در مقایسه با سایر درها

تنوع جنس و رنگ و امکان تلفیق آلومینیوم با سایر متریال مثل چوب و شیشه, دست طراحان و مصرف کنندگان با سلائق مختلف در انتخاب باز می گذارد.

چنانچه درب تماما ورق آلومینیومی از متریال و پروفیل های قدیمی و ساده آلومینیوم استفاده گردد که نسبت به پروفیل های امروزی بسیار سبک تر هستند, قطعا قیمت درب دستشویی بسیار ارزان تر تمام خواهد شد که البته این نوع از پروفیل آلومینیوم امروزه چندان مورد استقبال نیست مگر در شهرها و شهرستان های کوچک.

آنچه که امروزه چه در اماکن مسکونی و چه در ساختمان های اداری, تجاری, مساجد و مدارس جدید و … کاربرد دارد. درب های  آلومینیومی نرمال به صورت تمام پانل یا نیمه پانل است.

پانل های آلومینیومی که با عرض 15 سانتیمتر در نظر گرفته شده اند, به صورت افقی یا عمودی در کنار هم و در داخل لنگه درب  (در قسمت شیش خور) جا سازی می گردند.

در بعضی موارد که نور داخل  کم است, قسمت بالای درب به جای پانل از شیشه های مات یا برفی استفاده می شود که این دو درب در مقایسه با هم قیمت متفاوت خواهند داشت.

بدیهی است که متریال شیشه نسبت به آلومینیوم قیمت کمتری دارد, از اینرو قیمت درب دستشویی تمام پانل از نیم شیشه و نیم پانل بالاتر خواهد بود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *