تهاتر در پروژه های در و پنجره به شکل است؟

تهاتر در پروژه های در و پنجره به شکل است؟

تهاتر! چه واژه عجیبی!  خیلی از ماها تا کنون واژه تهاتر را نشنیده بودیم و برایمان عجیب است که اصلا تهاتر چه معنی دارد و این واژه در کار درب و پنجره چه کاربردی دارد! نگران نباشید ما اینجا هستیم که با مقالاتی که در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم اطلاعات نسبی در اختیارتان بگذاریم تا اگر بعدها حتی تصمیم  به راه اندازی شغل ما داشته باشید بتوانید با تمام امور درب و پنجره اشنای داشته باشید.

تهاتر پنجره

یکی از المان های اصلی در هر خانه که نقش مهمی در دکوراسیون و میزان نور طبیعی فضای داخلی بر عهده دارد، پنجره می باشد. که در این مقاله قصد بررسی تهاتر پنجره را داریم. همانطور که میدانید تهاتر به معاملاتی میگویند که در آن دو کالا بدون پرداخت هیچ وجه نقدی با یکدیگر مبادله میشود.

امروزه در بیشتر صنایع به خصوص صنعت مسکن با کمبود نقدینگی و وجه نقد مواجه هستیم. در این شرایط معاملات تهاتری بسیار کارامد خواهد بود و به سازندگان و پیمانکاران پروژه های ساختمانی در حفظ وجه نقد کمک میکند. در ادامه به بیان توضیحات بیشتری از تهاتر میپردازیم.

تهاتر چیست ؟

درابتدای میخواهیم شما را با واژه تهاتر اشنا کنیم و بگوییم اصلا تهاتر به چه معناست؟! تهـاتـر مـتریال و مـصالح سـاختـمانی – تهاتر نفت با بنـزین_تـهاتر دولـت با تامـین اجـتماعی – تهاتر گندمی ایران با…، ماهـیت حـقوقی تهاتر، تیترهایی که این روزها در روزنامه، مجلات و سایت های اجتماعی بیشتر به چشم می خورد. تهاتر در لغت به معنی تبادل دو کالا، مساوات و برابر شدن می باشد و در اصطلاح حقوقی میتوان آن را برطرف شدن دو دین متقابل تعریف کرد. این برابر شدن باید تا اندازه ای باشد که میزان بدهی و طلب دو طرف معامله با یکدیگر برابری کند. تهاتر به روش های مختلفی انجام میگیرد که عبارت است از :

  • تهاتر قهری
  • تهاتر قراردادی
  • تهاتر ایقاعی
  • تهاتر قضایی

شرایط تهاتر

  1. بدهکار و طلبکار شدن دو شخص در برابر هم
  2. یکی بودن جنس دو دِین. چنانچه یکی از دو دِین به ریال و دیگری به دلار باشد، تهاتر ایجاد نمی‌شود.
  3. کلی بودن دو دین. برای تحقق تهاتر لازم است که هر دو دِین کلی یعنی صادق بر افراد عدیده باشند و گرنه بین دو دِینی که موضوع یکی یا هر دو عین معین است تهاتر ایجاد نمی‌شود.
  4. یکی بودن زمان و مکان مطالبه دو دِین.

منظور از تهاتر پنجره چیست؟

همانطور که بیان کردیم معاملات تهاتری امروزه در صنعت مسکن توجهات بسیاری را به خود جلب نموده است. به طوری که پیمانکاران بیشتر مواد و مصالح مورد نیاز خود را از شرکت های تهیه میکنند که حاضر به انجام معاملات تهاتری باشند. در این صورت میتوانند میزان مواد و مصالح مورد نیاز خود را تهیه کنند و در مقابل تعهد دهند یک واحد ملک، آپارتمان و .. را بعد از تکمیل واگذار کنند.

همانطور که میدانید یکی از پرکاربردترین مصالح مورد استفاده در تمامی ساختمان ها پنجره می باشد که انواع مختلفی داشته و بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. پنجره ها انواع مختلفی دارند و انتخاب آن ها به سلیقه و سبک دکوراسیون خانه شما بستگی دارد. با توجه به کاربرد و موارد استفاده پنجره پیمانکاران به دنبال شرکت هایی هستند، که معاملات تهاتری انجام دهند.یعنی تعداد پنجره مورد نیاز خود را دریافت کرده و در ازای آن طبق توافق های صورت گرفته ملک یا آپارتمان واگذار کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با نمایندگی های الفورال  تماس حاصل فرماید.

021-44683213

09034755567

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *