انواع پروفیل‌های پرکاربرد در صنایع مختلف

پروفیل مبلی:

پروفیل مبلی که به پروفیل روغنی هم معروف می‌باشد،از ورق روغنی ساخته می شود.ه همین دلیل نسبت به پروفیل‌های سازه‌ای، براق و زیباتر است. به دلیل ظاهر متفاوت پروفیل مبلی از این پروفیل عمدتا در کاربردهای دکوراتیو استفاده می‌شود.

فرآیند نور سرد در ساخت پروفیل مبلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مقطع در دو جنس ST12 و ST14 بیشترین کاربرد را دارد.قیمت پروفیل مبلی به دلیل جنس متفاوت بلاتر از قیمت پروفیل ساختمانی است.

پروفیل Z:

پروفيل  Z از جمله پروفیل‌هایی است که مقطع باز به شکل حرف لاتین Z دارد و در ساخت سقف سوله‌ها، سالن‌ها، پارکینگ و اماکنی از این دست کاربرد فراوانی دارد. سایز پروفیل Z نشان دهنده ارتفاع آن می‌باشد. شکل زیر به صورت شماتیک ارتفاع پروفیل Z را نشان می‌دهد.

قیمت پروفیل Z تقریبا برابر با قیمت انواع ساختمانی و صنعتی آن است. این نوع پروفيل به دلیل وزن سبک، استحکام و سهولت نصب در ساخت و سازهای صنعتی کاربرد گسترده‌ای دارد.

پروفیل گالوانیزه:

پروفیل گالوانیزه از آبکاری پروفيل معمولی تولید می‌شود.‘گالوانیزه کردن به صورت گرم یا سرد انجام می‌شود. روش معمول گالوانیزاسیون پروفیل، غوطه وری در حمام مذاب می‌باشد. البته در این روش، از ابتدا از ورق گالوانیزه برای تولید پروفیل استفاده می‌شود و در پایان محل جوش مجدد گالوانیزه کاری می‌شود.

این نوع پروفیل برای کاربرد در اتمسفر در تماس با رطوبت کاربردی می‌باشد. قیمت پروفیل گالوانیزه به دلیل حضور پوشش روی بیشتر از قیمت پروفیل معمولی می‌باشد. به دلیل مقاومت عالی این نوع پروفیل در ساخت در و پنجره کاربرد دارد.

پروفیل استیل:

پروفیل استیل از جنس فولاد زنگ نزن تولید می شود.

در نتیجه خاصیت مقاومت به خوردگی بالایی دارد و از آن در محیط‌های خورنده استفاده می‌گردد. همچنین به دلیل زیبایی ظاهر این نوع پروفيل، از آن برای مصارف دکوراتیو هم می‌توان استفاده کرد. بنابراین پروفیل استیل را می‌توان به دو دسته کلی پروفیل استیل صنعتی و پروفیل استیل دکوراتیو دسته بندی کرد.

پروفيل استیل در گریدهای مختلف فولاد زنگ نزن تولید می‌شود. از پرمصرف‌ترین گریدها می‌توان به فولاد زنگ نزن سری ۳۰۴، ۳۱۶ و ۲۰۱ اشاره کرد. قیمت پروفیل استیل به دلیل جنس متفاوت آن، از دیگر انواع پروفیل معمولی گران‌تر است.

پروفيل‌های استیل محصولاتی وارداتی هستند و در حال حاضر توسط تولیدکنندگان داخلی، با کیفیت لازم تولید نمی‌شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمائید:09034755567

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *