انواع زهوار پنجره

زهوار بر اساس میزان فاصله ای که ایجاد می کند طبقه بندی می شود. در واقع ضخامت و تعداد جداره های شیشه، نوع زهوار را مشخص می کنند. انواع زهوار پنجره عبارتند از:

زهوار پنجره تک جداره:

زهوار تک جداره برای قرارگیری شیشه تک جداره ۶ میلی استفاده می شود. ابعاد این زهوار نسبت به سایر زهوارها بزرگ تر می باشد.

زهوار پنجره دوجداره:

پرمصرف ترین زهوار درب و پنجره upvc زهوار دوجداره می باشد. زهوار دوجداره به طور معمول از شیشه های دوجداره با ضخامت های ۲۰ و ۲۲ میلیمتر در پروفیل ها پشتیبانی می کند.

زهوار پنجره سه جداره:

برای شیشه های با ضخامت تقریبی ۳۲ میلی متر و یا شیشه سه جداره از این زهوار استفاده می شود.

انواع زهوار از نظر جنس:

پروفیل زهوار دوجداره upvc:

این نوع پروفیل زهوار دکوراتیو برای بخش ثابت نگه داشتن پنجره دوجداره به کار برده می شود. دو نوع نوار درزبندی مختلف در نقاط اتصال به پروفیل وشیشه استفاده می گردد.

این پروفیل قابلیت اتصال به پروفیل میانی متحرک را نیز داراست و دارای گسگت یا لاستیک سرخود می باشد.

زهوار آلومینیومی:

در هر برند پروفیل، دستگاه زهوار زن پنجره براساس نقشه صنعتی هر پروفیل (فریم، سش، مولیون) طراحی و تولید می شود. مقطعی از جنس پروفیل یو پی وی سی، آلومینیوم می باشد، که برای محکم و ثابت نگه داشتن شیشه بر روی سش یا فریم در و پنجره نصب می شود. رنگ و لمینت زهوار ها میتواند متناسب با پروفیل باشد تا با ترکیب قطعات دیگر یک ظاهر معماری خوشایند ایجاد کند.

زهوار چوبی:

دستگاه زهوار زن چوبی یک نوار چوبی ساخته شده از چوب راش می‌باشد که در حاشیه‌ی سازه‌های چوبی مختلف قرار می‌گیرد.

این مدل زهوار چوبی راش به سبب آن که دارای بدنه‌ی ساده و بدون طرح می‌باشد برای ساخت بسیاری از لوازم چوبی همچون قاب، ساخت دکورهای چوبی و … به کار برده می‌شود. شما می‌ توانید دستگاه زهوار زن چوبی را در طول و ضخامت‌ های متنوعی خریداری نمایید.

زهوار چوبی ام دی اف:

دستگاه زهوار زن چوبی با توجه به نوع چوب درختی که در ساختار آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد دارای رنج قیمتی متفاوت و گوناگونی می‌باشد. دستگاه زهوار چوبی را در طرح‌ها و سایزهای مختلف و برای مصارف مختلفی می‌سازند.

شما می‌توانید زوار مورد سلیقه خود را به نجار و تولید کننده مربوطه سفارش دهید تا با توجه به مکان و موقعیتی که می‌خواهید آن‌ را به کار ببرید برایتان زواری با طرح و رنگ مشخص و مورد سلیقه‌تان بسازند. دستگاه زهوار زن چوبی کاربردهای زیادی دارند که در زیر به چند نمونه از آن اشاره می‌کنیم:

حاشیه بعضی از دیوارها-حاشیه کمد-حاشیه گنجه-حاشیه بوفه های چوبی-حاشیه بالا و پایین کابینت های آشپزخانه

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل بفرمائید:09034755567

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *