اتصال لامل به کف

اتصال لامل به کف

روشهای متعددی در این مورد وجود دارد . اتصال لامل ها در کف غالبا توسط براکت های آلومینیومی مختص این فعالیت صورت می پذیرد . یکی دیگر از روش های اتصال لامل به کف اتصال توسط کانکشن های ارتفاعی متصل به پلیت آهنی می باشد .

غالبا در محل اتصال لامل به کف از دیتایل خاصی که در اغلب موارد متخص آن پروژه می باشد استفاده می گردد که نقش پر کننده و دودبند را برنیز خواهد داشت .

مجری کرتین وال

نماینگی های الفورال مجری نمای کرتین وال و متخصص در این زمنیه است و می‌تواند افتخار همراهی شما در پروسه طراحی تا اجرا را داشته باشد.

برای اجرای نمای کرتین وال روش‌های کاربردی مختلفی وجود دارد: روش استیک و یونیتایز.

این که از کدام روش برای پیاده‌سازی کرتین وال استفاده شود، بستگی به استحکام سازه‌ای و خطوط نمایان نما دارد.

اجرای نمای کرتین وال با روش استیک (stick)

روش استیک، به نوعی یک روش کارگاهی است. در این روش، ابتدا اعضای عمودی و سپس اعضای افقی سازه نصب می‌شوند. اتصال اعضا باید به صورت متناوب انجام بگیرد و همه چیز باید همسان و هم‌ردیف باشند. اتصال نما به روش استیک، یکی از ارزان‌ترین متدهای پیاده‌سازی نمای کرتین وال است.

این روش از اجرای نمای کرتین وال مزایایی نیز دارد:

  • امکان اجرای فرم­‌های معماری متفاوت
  • امکان استفاده برای نماسازی سطوح بزرگ
  • امکان استفاده در سقف و نورگیر

در این روش مراحل نصب و ساخت نمای کرتین وال کلا در محل پروژه صورت می‌گیرد و پس از محاسبات فنی و سازه‌ای و حمل پروفیل‌های آلومینیومی به محل پروژه، یا همان لامل‌ها، سازه اصلی نصب و ایجاد می‌شود.

همچنین شبکه استکراچر ساز‌ ای شیشه لامل‌های افقی و عمودی ایجاد و سایز قاب‌ها برای سفارش شیشه گرفته می‌شود. در این روش غیر از مرحله اکسترود آلومینیوم یا همان تولید پروفیل آلومینیومی، تمامی مراحل مانند برش لامل‌ها در محل پروژه انجام می‌گیرد.

ساخت و نصب کرتین وال با این روش جهت ساختمان‌های معمولی اداری و تجاری، یا با طرح‌های خاص متداول است و به تناسب همین موضوع هزینه کمتری را نیز در بر خواهد داشت.

ساخت و نصب کرتین وال با روش یونیتایزد (Unitized)

ساخت و نصب نمای کرتین وال با روش یونیتایزد به معنای نصب یکپارچه نما اما با قطعات جداگانه است. در این روش کلیه قطعات و قاب‌های نمای کرتین وال در محل کارخانه ساخته و حتی شیشه نیز درون قاب‌ها نصب می‌شوند و سپس به محل پروژه حمل و به صورت کشویی در محل‌های در مورد نظر نصب می‌شوند.

از نظر هزینه، این روش گران‌تر از روش قبل است، اما مزایای فراوانی دارد. از جمله این مزایا می‌توان به سرعت بالاتر در نصب و امنیت و استحکام بیشتر سازه به خصوص برای برج‌های بلند اشاره کرد.

نمای کرتین وال یونیتایزد (Unitized)

برای کسب اطلاعات بیشتر با نمایندگی های الفورال  تماس حاصل فرماید.

021-44683213

09034755567

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *