آخرین پیش بینی بازار آلومینیوم

پیش بینی قیمت آلومینیوم در سال ۹۹ با استفاده از تحلیل تکنیکال

نمودار قیمت آلومینیوم در LME

طی چند ماه گذشته در پی همه‌گیری کرونا قیمت آلومینیوم همانند دیگر کالاها و فلزات کاهشی بوده است و در پنج ماه گذشته، کاهشی حدود ۳۰۰ دلار داشته با این‌حال به نظر می‌رسد با برخورد به ناحیه حمایتی ۱۵۰۰ دلار دوباره وارد یک روند صعودی شده؛ پیش‌بینی بسیاری از تحلیل‌گران بازگشت قیمت به ناحیه ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ دلار برای این فلز است. البته در آینده بلندمدت احتمالا روند کلی آلومینیوم نزولی باشد. فارغ از عوامل تکنیکال، اگر براساس عوامل بنیادی و عرضه و تقاضا به تحلیل این بازار بپردازیم با ورود تولیدکننده‌های جدید به بازار و افزایش عرضه این محصول طی سال‌های آتی احتمالا بازار با مازاد عرضه روبرو خواهد شد.

در حال حاضر قیمت این محصول در محدوده مقاومتی ۱۷۵۰ تا ۱۸۵۰ دلار در حال نوسان است؛ احتمال می‌دهیم که قیمت آلومینیوم از این محدوده نگذرد. در صورتی که قیمت از محدوده مقاومتی عبور کند، احتمال رشد قیمت تا محدوده ۲۳۰۰ دلار وجود دارد.
از طرفی برخی تحلیل‌گران انتظار دارند قیمت آلومینیوم طی ۱۲ ماه آینده به حدود ۱۶۵۰ دلار برسد؛ اما اگر به صورت تکنیکال قیمت آلومینیوم را تحلیل کنیم، احتمالا قیمت طی چند ماه آینده به حدود ۱۸۷۰ دلار خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *